Quick Step, Balterio – panele podłogowePodłogi laminowane Balterio zapewniają najlepsze połączenie jakości oraz ceny, a także szeroki zakres wzorów w każdym stylu. Jesteśmy dumni z wyglądu oraz trwałości naszych podłogowych paneli laminowanych. Wierzymy w nasz produkt tak bardzo, ze udzielamy na niektóre z naszych kolekcji dożywotniej gwarancji. Nasze produkty spełniają surowe standardy produkcyjne i dlatego też Balterio udziela  gwarancji od 10-lat do gwarancji dożywotniej (33 lata). Gdy chodzi o dom i rodzinę, zawsze chcemy dla Klienta tylko tego, co najlepsze.

Twarda, szczelna warstwa wierzchnia paneli podłogowych sprawia, że nie przyczepia się do niej kurz. Ponadto system montażu na zatrzask Balterio ClickXpress pozwala na uzyskanie doskonałego połączenia pomiędzy panelami podłogowymi, co zapobiega zaleganiu brudu również w spoinach. W połączeniu z regularnym czyszczeniem uzyskuje się podłogę wolną od zanieczyszczeń, roztoczy i innych alergenów, dzięki czemu nie powoduje ona alergii.

Podłogi laminowane Balterio kładzione na specjalny rodzaj podkładu Balterio można bez problemu stosować w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym, nie powodując wyższych kosztów zużycia energii. Więcej informacji na ten temat uzyskacie Państwo u naszego autoryzowanego dealera. Jeżeli podłogę Balterio układa się na podkładzie innej firmy należy zadbać o to, aby całkowity opór cieplny (R) był mniejszy niż 0,15 m²K/W. W tej kwestii należy skonsultować się z dostawcą podkładu i/lub instalatorem. Ogrzewanie podłogowe o działaniu odwracalnym, czyli takie, które również ochładza (w lecie), nie może być stosowane w połączeniu z podłogą laminowaną, parkietem i innymi podłogami pochodzenia organicznego

Podłogi Balterio są testowane zgodnie ze ścisłą europejską normą. Świadczy o tym znajdujący się na każdym opakowaniu symbol CE. Głównym celem tej normy jest szeroko rozumiane dobro konsumenta. Przewiduje ona m.in. zbadanie zawartości formaldehydu w warstwie wewnętrznej panelu laminowanego czyli płycie HDF. Norma określa, że zawartość tej substancji nie może przekroczyć 3,5 mg/m²h (E1). Panele Balterio osiągają wynik średnio  10-krotnie lepszy. Dzięki temu emisja formaldehydu podczas układania i użytkowania paneli Balterio jest bardzo niska, a tym samym zagrożenie dla zdrowia jest prawie równe zeru. Ponadto przy impregnowaniu paneli nie używa się żywic fenolowych oraz w maksymalnym stopniu unika się stosowania tuszów rozpuszczalnikowych w papierze dekoracyjnym.

Podłogi Quick-Step® to podłogi laminowane. Rdzeniem podłóg Quick-Step® jest odporna na wodę, klejona płyta podłogowa HDF (o dużej gęstości). Jest ona pokryta warstwą z wzorem oraz przezroczystą powłoką chroniącą podłogę przed zniszczeniem. Znajdująca się pod spodem specjalna warstwa zapobiega zawilgoceniu podłogi oraz jej odkształcaniu.

Nieprzepuszczalna powierzchnia podłóg oraz szczelność połączeń pomiędzy panelami uniemożliwia przedostawanie się kurzu w głąb podłogi. A dzięki idealnemu ułożeniu iwykończeniu podłogi Quick-Step® łatwo jest ją czyścić.

Każda podłoga Quick-Step® poddawana jest specjalnej obróbce zapewniającej jej trwałe właściwości antystatyczne. W ten sposób denerwujące przeskoki ładunków elektrycznych stają się tylko złym wspomnieniem. Dzięki temu podłogi Quick-Step® idealnie nadają się do biur, sklepów itd.

Podłogi Quick-Step® idealnie nadają się do stosowania z systemami ogrzewania podłogowego. Wówczas układa się je jako podłogi pływające. Nie wolno zapomnieć o dobraniu do podłogi odpowiedniego podłoża Quick-Step®.

Rdzeniem podłóg Quick-Step® jest odporna na wodę klejona płyta HDF o własnościach przewyższających odnośne wymogi norm EN i ISO. Ponadto, dzięki pomysłowemu systemowi Uniclic® ułożone panele podłogi są do siebie wyjątkowo mocno dociśnięte. A więc wypadek ze szklanką wody nie stanowi żadnego problemu. Zaleca się jednak bezzwłoczne usuwanie wszelkich płynów rozlanych na powierzchni podłogi.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach Balterio i Quick-Step

designed by domuciech